ЄС продовжить закликати Україну до встановлення міжнародних стандартів правосуддя

6 Березня 2012, 08:21

Відповідно до повідомлення, 5 березня у Празі (Чехія) наприкінці зустрічі глав зовнішньополітичних відомств країн "Вишеградської четвірки" (Угорщина, Польща, Словаччина й Чехія), Балтії, Данії, країн ініціативи "Східне партнерство", а також європейського комісара з розширення ЄС та європейської політики сусідства Штефана Фюле Ештон заявила, що роботу над угодою про асоціацію України і ЄС завершено.

"Ми збираємося рухатися далі, до парафування", – підкреслила представниця ЄС.

При цьому Ештон у цьому контексті вирішила вказати на нерозривний зв'язок політики й економіки, на важливість для ЄС того, що відбувається останнім часом в Україні, зокрема на судовий процес над колишнім прем'єр-міністром, лідером партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлією Тимошенко.

"Ми донесли до влади України нашу позицію, що міжнародні стандарти щодо Юлії Тимошенко не були враховані належним чином. І ми закликаємо Україну не тільки зрозуміти це, але й при бажанні виправити цю ситуацію шляхом використання міжнародного правосуддя. І ми будемо продовжувати закликати до цього", – заявила представниця ЄС.

Вона також зазначила ключову роль Фюле у процесі підготовки угоди про асоціацію України і ЄС.

Нагадаємо, 5 березня міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко за підсумками вказаної зустрічі заявив, що ЄС підтвердив намір парафувати угоду про асоціацію до кінця першого кварталу.

Раніше міністри закордонних справ Швеції, Великобританії, Польщі, Чехії й Німеччині висловили думку, що процес підписання й ратифікації угоди про асоціацію між Україною і ЄС заблоковано через кепський, на їхню думку, стан демократії в Україні.

19 грудня 2011 року на саміті "Україна-ЄС" було оголошено про завершення переговорів щодо згоди про асоціацію України і ЄС.