У Європейській рахунковій палаті вважають, що фінансова допомога Україні не дає належного ефекту, і це насамперед пов'язано з недостатніми успіхами у боротьбі з корупцією. Про це йдеться у звіті європейських аудиторів, оприлюдненому у середу, 7 грудня.
Європейська рахункова палата поставила під сумнів ефективність масштабної фінансової допомоги Україні. У звіті йдеться про те, що програма допомоги, ініційована 2007 року, дає лише обмежений ефект.
"Експерти повідомляють, що боротьба з корупцією в Україні застопорилася, оскільки система кримінального переслідування є недостатньо незалежною від уряду, а олігархи мають вплив на політичні партії", – йдеться в тексті документа. "А недостатній успіх у боротьбі з корупцією ставить всю програму допомоги під питання", – стверджується у звіті.
- Читайте також: ООН закликає надати Україні 214 млн дол. фіндопомоги
До 2014 року причиною повільного впровадження реформ називається недостатнє прагнення з боку тодішнього уряду. У звіті наголошується, що ЄС оперативно відреагував на кризу в Україні в 2014 році і виділив 11,2 мільярда євро допомоги на сім років, і це було надзвичайне рішення, гроші були виділені без попереднього узгодження стратегії їх використання. І хоча після подій на Майдані був зафіксований прогрес, в рахунковій палаті ЄС вважають, що результати цього пакета допомоги залишаються нестійкими.
Рахункова палата ЄС – орган, який контролює формування та використання коштів, які формуються за рахунок податкових платежів в ЄС.
Нагадаємо, раніше голова Нацбанку Валерія Гонтарєва попередила про загрозу втрати міжнародної фінансової підтримки, оскільки проведення пенсійної і земельної реформи, які вже узгоджені з донорами, гальмується у Верховній Раді.