ЄС поки не планує направляти на Донбас миротворців – дипломат

27 Квітня 2015, 10:43

Незважаючи на прохання української влади щодо направлення миротворчої місії ЄС в зону конфлікту на Донбасі, наразі Євросоюз не бачить для цього підстав. Про це 27 квітня повідомило видання EurActiv, посилаючись на дипломата ЄС, який говорив на умовах анонімності.

«У центрі уваги саміту буде процес реформ»,  – зазначив посадовець, додавши, що для подальшої підтримки ЄС Україна повинна продемонструвати реальні зміни.

За його словами,  делегація ЄС вимагатиме від України завершити конституційні реформи вже цього року, зокрема і в питанні про статус Донецької та Луганської областей.

«ЄС буде підтримувати територіальну цілісність України та ставить за мету відновлення Києвом повного контролю над своїм східним кордоном в 2015 році», –  додав дипломат.

Крім того, Євросоюз, незважаючи на протести з боку РФ, сподівається реалізувати угоду про вільну торгівлю з Україною до кінця цього року.

Що стосується направлення миротворців на Донбас, чиновник наголосив, що «ЄС отримав листи з проханням надіслати місію».

«Ми детально вивчаємо ці пропозиції», – зазначив він, однак додав, що ЄС не бачить «жодних підстав» для того, щоб наразі заміняти спостерігачів ОБСЄ, які вже працюють в Україні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що під час саміту 27 квітня Україна проситиме Європейський Союз направити на Донбас експертів зі знешкодження вибухівки та тренування правоохоронців. 

Крім того, Україна вже звернулася до ЄС із проханням направити на Донбас поліцейську місію CSDP для забезпечення виконання умов перемир'я.

98