Список поповнюватиметься поки в країні тривають репресії. Влада Білорусі в квітні звільнили з в'язниці екс-кандидата в президенти Андрєя Саннікова і його помічника Дмітрія Бондарєнку. Однак високопоставлений представник зовнішньополітичної служби ЄС Гуннар Віганд заявив журналістам у Брюсселі, що цього недостатньо для нормалізації відносин з Європою.
Як повідомлялось, нещодавно Євросоюз пред'явив білоруській владі ультиматум, зажадавши негайного звільнення всіх політв'язнів і пригрозивши, в разі відмови, розширити санкції проти Мінська.Представники МЗС Євросоюзу Джон К’яер і Стівен Трессінг повідомили, що Брюссель вимагає безумовного звільнення і реабілітації всіх політв'язнів.
За словами координатора опозиційної громадянської кампанії "Європейська Білорусь" Аляксандра Атрощенку, після того як в березні ЄС прийняв рішення ввести санкції щодо низки білоруських олігархів і їхніх компаній, президент Аляксандр Лукашенку неодноразово обіцяв Євросоюзу звільнити всіх політв'язнів і почати політичну лібералізацію.
Зараз більше 240 білоруським чиновникам і бізнесменам заборонено в'їжджати на територію ЄС і займатися бізнесом на спільному ринку Євросоюзу. Також діє європейське ембарго на ввезення до Білорусі зброї і засобів, які можуть бути використані для внутрішніх репресій.
Нагадаємо, агострення відносин між Білоруссю і ЄС відбулося в лютому 2012 року, коли ЄС на знак протесту проти арештів учасників масових заворушень і акцій протесту, що спалахнули після президентських виборів у грудні минулого року, ввів нові санкції проти Мінська.
23 квітня МЗС країн ЄС внесли до них зміни.
На початку червня до санкцій ЄС щодо Білорусі приєдналися ще сім європейських країн.