ЄС підтвердив, що завтра продовжить санкції проти РФ на півроку – Порошенко

17 Грудня 2015, 16:37

Президент України Петро Порошенко повідомив, що в ході міні-саміту в Брюсселі отримав від керівництва Євросоюзу запевнення в продовженні санкцій проти Росії. Про це він заявив на спільній прес-конференції з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом в Брюсселі 17 грудня.

"Ми отримали тверде запевнення, що сьогодні і завтра під час засідання Європейської ради ми отримаємо рішення про продовження санкцій проти агресора, проти РФ за тотальну неімплементацію положень Мінських угод на півроку", – заявив Порошенко.

Як повідомлялося, 10 грудня агентство AFP з посиланням на власне джерело повідомило, що постійні представники країн Євросоюзу відклали розгляд питання про продовження санкцій проти Росії через позицію Італії. Згодом у МЗС Італії спростували інформацію про блокування санкцій проти РФ.

11 грудня Верховна Рада України звернулася до парламентів іноземних держав, Європейського Парламенту та міжнародних парламентських асамблей із закликом про продовження і посилення санкцій проти Російської Федерації за організацію терористичних актів в Україні. 

Нагадаємо, термін дії нинішніх санкцій проти РФ завершується 31 січня 2016 року. Раніше стало відомо, що лідери ЄС розглядали три варіанти продовження санкцій: на рік, на півроку або на три-чотири місяціНа саміті G20 керівництво ЄС запевнило Росію, що санкції діятимуть до повного виконання мінських угод.