Європейське агентство із надання політичного притулку EASO зафіксувало зростання кількості прохань про отримання політичного притулку на 11%, з яких лише 1% подані «новими» претендентами.
Згідно зі звітом EASO, найбільше потребують міжнародного політичного захисту афганці. Також значно зросла кількість заявок про надання притулку від сирійських громадян. За ними – громадяни Малі, Еритреї та Сомалі.
Велика кількість тих, хто прагне отримати політичний захист ЄС, мешкають і в балканських країнах (Албанії, Боснії та Герцоговини, Косово, Македонії, Чорногорії, Сербії). 2012 року ЄС отримав з цього регіону 53 тис. заяв про надання притулку. Це у двічі більше, ніж надійшло 2011 року. Більшість із заяв подали людьми, які належать до етнічних груп циган або албанців, які часто є «фальшивими шукачами притулку» та отримують найбільше відмов – 96%.
Минулого року також зросла кількість біженців з території Російської Федерації, Пакистану, Сомалі, Ірану та Грузії.
Найбільше клопотань про надання політичного захисту отримують Франція, Німеччина, Бельгія, Швеція, Італія, Австрія, Греція та Польща. Найчастіше ствердну відповідь на подібні запити надає Мальта, де розташована штаб-квартира EASO (90%), на відміну, наприклад, від Франції (14%) та загального рівня ЄС (28%). Найчастіше відмовляються задовольняти такі клопотання у Люксембурзі (98%).
Як повідомляє EurActiv, минулого місяця члени Європарламенту затвердили гармонізовану систему розгляду справ політичних біженців. Нові правила, що набудуть чинності в другій половині 2015 року, закріплять стандартну шестимісячну процедуру розгляду прохань про надання політичного притулку. Європейський парламент та уряди ЄС також ухвалили короткий список вимог щодо утримання політичних біженців.