ЄС оприлюднив звіт про виконання Україною Угоди про асоціацію

9 Листопада 2018, 14:25

Євросоюз опублікував звіт про виконання Україною Угоди про асоціацію за минулий рік. Про це у п’ятницю, 9 листопада, йдеться сайті Єврокомісії, передає Європейська правда.

 

Звіт передав єврокомісар з європейської політики сусідства та перемовин про розширення Йоганнес Ган  прем’єр-міністру Володимиру Гройсману.

 

Зокрема, у звіті зазначається, що Україна має посилити темп у реалізації реформ у судовій сфері та антикорупційних заходах, а також продемонструвати прогрес у розгляді справ про корупцію на найвищому рівні. Відзначається сповільнення реформ у судовій сфері та антикорупційних заходах, а також наголошується, що Україна повинна посилити темп виконання цих реформ. Так, створення Вищого антикорупційного суду у звіті називають тестом на успішність реформи.

 

У ЄС підкреслюють, що, разом з тим, відбір міжнародних експертів, які допомагатимуть обирати суддів до ВАКС, є позитивним кроком.

 

Звіт окремо підкреслює і прогрес у інших сферах. Зокрема, у результаті послідовних економічних реформ багато великих державних підприємств продовжили збільшувати прибуток під керівництвом незалежних наглядових рад, а сотні менших підприємств було успішного приватизовано. Позитивно оцінюється впровадження Україною законодавства з енергоефективності, зокрема, створення Фонду енергоефективності. Водночас у звіті йдеться про незначний прогрес у створенні незалежних операторів у сфері газу та електроенергії.

 

Прогрес було досягнуто у сферах санітарних і фітосанітарних питань, корпоративного законодавства, державних закупівель і захисту довкілля.

 

"Українська влада здійснює важкі, але результативні реформи за вкрай тяжких обставин. Результати цих реформ приносять чіткі вигоди українському народові: у 2017 році загальна торгівля між ЄС та Україною зросла на 24%, відкриваючи нові ринки для українського бізнесу. Також понад півмільйона українських громадян здійснили подорожі до ЄС, скориставшись безвізовим режимом. У рамках програми Erasmus+ відбулося понад 7200 академічних обмінів", – підкреслила високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні.

 

Нагадаємо, 9 листопада Європейський комісар з питань європейської політики сусідства та розширення Йоханнес Ган заявив, що розчарований з приводу відсутності прогресу у виконанні Україною умов отримання 50 мільйонів євро за планом Контракту "Реформи заради інвестицій".

 

Позначки: