Європейський Союз не буде визнавати обрану конституційну асамблею у Венесуелі. Про це 2 серпня заявила верховна представниця із зовнішньої політики та політики безпеки Європейського Союзу Федеріка Могеріні.
Представниця ЄС, спираючись на сумнівну легітимність та репрезентативність новообраного органу, закликала президента Венесуели Ніколаса Мадуро призупинити створення конституційної асамблеї, яка, за задумом керівництва Венесуели, має написати нову конституцію.
Могеріні також наголосила на необхідності звільнення всіх політичних в'язнів у латиноамериканській країні. Вона дала зрозуміти, що в разі подальшого порушення засад демократії та принципів конституції Венесуели ЄС може вдатися до обмежувальних заходів.
"ЄС та країни-члени готові поетапно посилити свою реакцію", – наголосила головна дипломатка Євросоюзу.
Як повідомлялось, Сполучені Штати ввели санкції проти президента Венесуели Ніколаса Мадуро через підрив демократії в країні.
Нагадаємо, що вибори до Конституційної асамблеї 30 липня у Венесуелі пройшли на тлі насильства і масштабних акцій протесту. Під час нападів на виборчі дільниці загинуло щонайменше 10 людей.
Нова Конституційна асамблея матиме повноваження переписати конституцію. Президент Мадуро вважає, що вибори – єдиний спосіб відновити у країні мир після місяців протестів та періоду політичної невизначеності. Опозиційні сили бойкотували голосування, яке вони назвали захопленням влади.
Напередодні голосування протестувальники, попри заборону демонстрацій, заблокували дороги у столиці країни Каракасі.
Як відомо, з початку квітня в Венесуелі майже щодня проходили акції протесту, під час яких загинули 90 осіб, понад 750 людей отримали поранення. Кількість затриманих у Венесуелі з моменту початку антиурядових протестів у квітні перевищила 3,6 тисячі осіб.