ЄС не ставитиме візи у російські паспорти кримчан, видані після анексії

22 Липня 2019, 19:36

Європейський Союз не має наміру ставити шенгенські візи кримчанам в паспорти, видані Росією після анексії півострова 2014 року. Про це заявив глава представництва Євросоюзу в Москві Маркус Едерер.

 

Він наголосив, що ЄС "не визнав і не визнає" анексію Криму Росією. "Тому російські паспорти, видані в Криму російською владою після анексії, не будуть визнаватися і прийматися при зверненні за шенгенською візою", – сказав Едерер.

 

За його словами, існує два способи отримання шенгенської візи жителями Криму.

 

"Перший – для жителів Криму, у яких є проїзні документи, видані там російською владою до незаконної анексії. Другий спосіб – наступний: багато жителів Криму мають український паспорт або можуть його отримати, оскільки Україна, як і раніше вважає жителів Криму українськими громадянами. І жителі Криму можуть використовувати ці українські небіометричні паспорти", – зазначив він.

 

При цьому Едерер зазначив, що в обох випадках кримчанам "слід звертатися за шенгенською візою в консульства країн ЄС, розташовані в Україні, а не в Росії".

 

"До речі, а якщо у них є український біометричний паспорт, то вони можуть здійснювати безвізові поїздки в країни Шенгенського простору, оскільки для українців з біометричними паспортами діє безвізовий режим. І цей безвізовий режим існує з 2017 року", – нагадав дипломат.

 

Нагадаємо, 6 квітня Європейський парламент на пленарному засіданні в Страсбурзі проголосував за введення безвізового режиму для громадян України в країнах Євросоюзу. За відповідне рішення проголосували 521 депутата ЄП з 647. Проти були 75 осіб, а утрималися – 36. Посли країн ЄС мають затвердити це рішення 26 квітня.

 

Міністр закордонних справ Павло Клімкін зазначив, що для перетину кордонів країн Європейського Союзу після запровадження безвізового потрібно мати лише біометричний паспорт та поліс страхування.

 

Раніше міністр закордонних справ Грузії Михайло Джанелідзе пояснював, що Євросоюз без віз зможуть відвідувати не тільки грузини, які проживають на підконтрольній владі частини країни, а й ті, що проживають на окупованих Росією територіях Південної Осетії і Абхазії.