ЄС не може закрити очі на справу Тимошенко

30 Вересня 2011, 16:46

Як повідомляє кореспондент Тижня, лише «білоруське питання» могло конкурувати за увагу політиків та журналістів.

Зокрема, голова Європейської Ради Герман Ван Ромпей, виступаючи перед журналістами, заявив наступне:

«Питання щодо Тимошенко порушувалося під час пленарної сесії саміту Східного партнерства, у перемовинах зі мною та Європейською комісією. Ми висловили своє занепокоєння щодо суду над нею. Ми висловили нашу незгоду з вибірковим використанням кримінального права щодо колишніх учасників політичного процесу».

Голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу на запитання про те, чи буде підписано Угоду про асоціацію з Україною до кінця цього року, незалежно від розвитку справи української екс-прем'єрки, відповів:

«Я можу лише підтвердити, що ми визначили строки завершення переговорів з Україною на технічному рівні. Але нас непокоїть ситуація навколо пані Тимошенко. Ми хотіли б, щоб спочатку було вирішено це питання».

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск підтвердив, що завершення переговорів щодо підписання Угоди про асоціацію таки залежатиме від справи Тимошенко.

«Шлях України до Європи почався тоді, коли при владі була Юлія Тимошенко. Ми намагаємося підтримувати контакти з її представниками. У нас немає сумнівів, що метою і пані Тимошенко, і пана Януковича, і більшості громадян України є продовжити шлях до Європи. Ми хочемо допомогти Україні в її європейських прагненнях. Погане ставлення до опозиції, порушення громадянських прав дуже серйозно ускладнює реалізацію таких прагнень і може кинути тінь на завершення переговорів з Україною. Ми бачимо сигнали доброї волі з боку українського керівництва».

«На саміті в Польщі Європа не залишила нікому жодних ілюзій», – підсумував Туск.

У той же час, Баррозу підтримав позицію польського керманича й продовжив:

«Ми всі висловили задоволення вибором і рішенням України. Але водночас ми повідомили, що занепокоєні ситуацією навколо Тимошенко».

До прийняття Декларації в кулуарах саміту точилися розмови про те, що українська сторона добивається закріплення в цьому документі формулювання про європейські перспективи України аж до перспективи членства.

В уже затвердженому тексті йдеться лише про підтримку «європейських прагнень» та «європейського вибору» деяких країн-партнерів.

Як повідомлялося, президент Віктор Янукович у своєму виступі на пленарній сесії Саміту «Східного партнерства» наголосив, що угода про асоціацію разом зі створенням поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом стане знаковим етапом повномасштабної політичної та економічної інтеграції України з ЄС.