ЄС не буде запроваджувати санкції проти Лукашенки – Die Welt

4 Вересня 2020, 10:30

Європейський Союз не буде включати в санкційний список президента Білорусі Аляксандра Лукашенку. Проти запровадження санкцій відносно політика виступає Німеччина за підтримки Франції та Італії. Про це у п'ятницю, 4 вересня, повідомляє Die Welt з посиланням на джерела.

 

За інформацією видання, Берлін і Париж хочуть зберегти відкритими канали зв'язку з Лукашенкай. Запровадження санкцій могло б цьому перешкодити. При цьому країни Балтії та Польщі вимагають, щоб Лукашенка був включений в санкційний список ЄС.

 

Офіційний список санкцій проти Білорусі у Євросоюзі планують опублікувати наступного тижня.

 

"Переговори надзвичайно важкі, оскільки кожен список повинен бути схвалений всіма країнами-членами одноголосно", – повідомив високопоставлений дипломат ЄС.

 

Очікується, що в список будуть включені 16-19 осіб. Їх активи будуть заблоковані, а також буде введена заборона на в'їзд у ЄС. При цьому формальне голосування за включення Лукашенка ще не відбулося. На неформальних переговорах в ЄС відмовилися застосовувати проти президента Білорусі санкції.

 

Як повідомлялося, очільники МЗС країн Європейського Союзу домовилися розширити санкційний список стосовно Білорусі. У нього хочуть додати більшу кількість людей.