«Проект дає причини для стурбованості Ради Європи, він відображає також тренди в кількох країнах-членах. Ми дуже уважно стежимо за дискусіями в Україні», – сказав він.
Європейський Союз також розчарований намірами українських депутатів.
«ЄС має чітку позицію у захисті прав тих людей, які наражаються на дискримінацію та жорстокість на різних підґрунтях, включаючи сексуальну орієнтацію чи гендерну ідентичність.ЄС засуджує будь-які прояви гомофобії чи трансфобії і розглядає це як неприпустиме порушення прав людини», – сказав речник комісара ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Петер Стано.
Він зазначив, що текст проекту закону суперечить низці міжнародних зобов’язань України, зокрема, в рамках Європейської конвенції з прав людини та Конвенції ООН з прав дитини, а також суперечить нормам та цінностям, які захищає ЄС та його країни-члени.
Нагадаємо, 2 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)».
Серед іншого, законопроект пропонує встановити відповідальність за дії, які пропагують стосунки сексуального характеру осіб однієї статі, а також «зловживання свободою діяльності друкованих ЗМІ чи використання телерадіоорганізацій для пропаганди гомосексуалізму».
Відхилити даний законопроект Раду закликала Amnesty International. Раніше із проханням зняти з розгляду цей проект закону до українського парламенту зверталася міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch.