Європейський союз готовий надати Британії більше часу для пошуку парламентської більшості, необхідної для схвалення угоди про вихід з ЄС, заявив головний переговорник ЄС щодо Brexit Мішель Барньє. Про це повідомляє Reuters.
Напередодні саміту лідерів ЄС, на якому буде прийнято рішення про надання Великій Британії ще однієї відстрочки Brexit, Барньє підкреслив, що термін можливої відстрочки після поточної дати Brexit 12 квітня буде залежати від обгрунтування, представленого прем'єр-міністром Терезою Мей.
"Тривалість відтермінування має відповідати меті будь-якого такого відтермінування", – заявив Барньє на прес-конференції у вівторок, після того, як прозвітував перед міністрами закордонних справ ЄС.
"Наша мета – упорядкований Brexit. Вихід без угоди ніколи не відбудеться з бажання ЄС. Щоб уникнути виходу без угоди, Британія повинна схвалити угоду", – сказав Барньє.
Хоча ЄС вже відхилив прохання Терези Мей про відстрочку до 30 червня, Євросоюз не готовий піти найбільш руйнівним шляхом – щоб у п’ятницю Британія вийшла без угоди.
Євросоюз готовий надати Великій Британії довготривалу відстрочку, але вимагає, щоб Британія взяла участь у виборах до Європарламенту в травні, "щиро співпрацювала" та не підривали важливі реформи в ЄС і інституції блоку, якщо залишатиметься членом тривалий час.
Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей звернулася до президента Європейської ради Дональда Туска з проханням відкласти Brexit до 30 червня.
Також BBC повідомило, що Туск хоче запропонувати Великій Британії 12-місячне "гнучке" перенесення дати Brexit.
Нагадаємо, Нижня палата британського парламенту проголосувала за законопроект, який зобов'язує уряд попросити у Європейського Союзу вкотре відтермінувати Brexit. Зокрема, за законопроект проголосували 313 парламентарів, проти – 312.
3 квітня президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Брюссель більше не надасть коротких відстрочок по Brexit, якщо угода не буде схвалена до 12 квітня.
Як повідомлялося, 13 березня Палата громад парламенту Великої Британії вдруге відхилила угоду про вихід з ЄС, цього разу із змінами, які Тереза Мей у понеділок узгодила з президентом Єврокомісії Жан-Клод Юнкером. Проти угоди проголосував 391 депутат, за – 242. Урядову угоду не підтримали опозиційні лейбористи, а також частина депутатів правлячої Консервативної партії та північноірландська Демократична юніоністська партія.