Посол наголосив, що під час головування Угорщини в ЄС ухвалили відповідну стратегію, яка «дозволить зменшити залежність європейців від імпортованих з Росії енергоносіїв, залучити у промисловість енергоефективні технології та об’єднати енергетичну систему Європи в одне ціле».
Він нагадав, що підвищення енергетичної безпеки в Європі було одним з головних завдань під час піврічного головування Угорщини в Євросоюзі.
«Ми узгодили важливі документи. Згідно з одним, країни ЄС відтепер координують свою енергетичну політику і готують юридичні та технічні передумови для створення єдиного енергоринку», – зазначив він.
«Другий документ – це програма енергетичного розвитку, до якої ми пропонуємо долучитись Україні, котра виступає справжнім енергетичним вузлом та важливою територією для транзиту енергоносіїв», – заявив політик.
«Насправді, європейський енергоринок без України не обійдеться», – додав Баєр.
Нагадаємо, головування Угорщини в Євросоюзі завершилося 30 червня. Окрім узгодження та ухвалення Плану формування єдиного європейського енергоринку, під час угорського головування Євросоюз ухвалив, зокрема, Дунайську регіональну стратегію, а також Європейську стратегію інтеграції ромів.
Відзначимо, що у квітні Україна виступила за те, щоб країни Європейського Союзу взяли на себе половину витрат на модернізацію української газотранспортної системи.
У відповіль поінформоване джерело в Брюсселі заявило, що ЄС не готовий значною мірою фінансувати модернізацію української ГТС.
Вже у червні Нафтогаз заявив, що самотужки розпочинає модернізацію української магістральної ГТС, та сподівається на підтримку у цьому питанні ЄС та Росії.