ЄС готовий і надалі підтримувати Україну у трьох напрямках – Туск

28 Вересня 2016, 21:49

Європейський Союз готовий і надалі всебічно підтримувати Україну на шляху економічного зростання, реформ та протидії агресії. Про це заявив президент Європейської Ради Дональд Туск, який зустрівся з президентом України Петром Порошенком.

Згідно з повідомленням прес-центру глави української держави, Туск прибув в Україну для участі у заходах, присвячених 75-й річниці трагедії Бабиного Яру. 

Зазначається, що Порошенко висловив президентові Європейської Ради вдячність за незмінну особисту підтримку України у боротьбі з російською агресією та впровадженні реформ.

Президент поінформував співрозмовника про розвиток ситуації на Донбасі та зусилля України у реалізації Мінських домовленостей у контексті обговорення майбутніх відносин між ЄС та Росією під час засідання Європейської Ради 20-21 жовтня.

«Ми розраховуємо на збереження солідарності ЄС з Україною та продовження санкційного тиску на Росію до повного відновлення суверенітету та територіальної цілісності України», – наголосив глава держави.

Дональд Туск привітав успішні кроки української влади на шляху реформ, підтвердженням чому стало рішення Міжнародного валютного фонду про відновлення програми співпраці з Україною. Він назвав це позитивним сигналом підтримки реального прогресу в реформах, включаючи боротьбу з корупцією.

«Я хочу підтвердити, що Європейський Союз готовий і надалі всебічно підтримувати Україну на шляху економічного зростання, реформ та протидії агресії», – запевнив президент Європейської Ради.

Лідери скоординували підходи щодо завершення ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а також якнайшвидшого схвалення Європейським Парламентом та Радою ЄС рішення про запровадження безвізового режиму для громадян України.

Співрозмовники також обговорили графік політичного діалогу на найвищому рівні по лінії Україна-ЄС до кінця року, включаючи орієнтовні терміни проведення чергового саміту.

Як повідомлялося, 26 вересня Європейського парламенту з питань громадських свобод, юстиції та внутрішніх справ підтримав надання українцям безвізового режиму.

Нагадаємо, 5 вересня цей Комітет вперше розглянув проект доповіді про скасування віз для громадян України. На наступному комітетському засіданні – в кінці вересня – цей документ має бути затверджений комітетом, а потім – Європарламентом.

5 вересня доповідачка Європарламенту Марія Габріель рекомендувала скасувати візовий режим з Україною й закликала членів комітету з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ підтримати проект її доповіді.

Комісар Євросоюзу з питань розширення та європейської політики сусідства Йоханнес Хан запевнив, що питання надання Україні безвізового режиму перебуває на етапі остаточного вирішення.

Президент Європарламенту Мартін Шульц запевнив, що сприятиме внесенню питання безвізу для України в порядок денний Європарламенту на початку жовтня.