Єпископи УГКЦ закликають не продавати голоси на виборах

28 Липня 2012, 06:08

У посланні єпископи УГКЦ закликають не дозволити «нечесним на руку особам вкрасти наш голос та прикрити нашою відсутністю різного роду маніпуляції чи фальсифікації». Хоча, на переконання Синоду, взяти участь у виборах – це тільки половина справи. «Нам слід докласти всіх зусиль, щоб наш вибір був свідомим, зрілим, відповідальним, таким, що найкраще служитиме загальному благу українського народу», – йдеться в посланні.

При цьому, мовиться у посланні, значення виборів належить розглядати не тільки в політичній, суспільній, а насамперед у моральній площині, оскільки в час виборів пізнається моральна зрілість як кандидатів, так і виборців.

Особливо владики закликають вірних не продавати свого голосу. Це може бути або прямий підкуп, або завуальований під різні соціальні «доплати». «Християнин у жодному разі не може продавати свого виборчого голосу, так само як і не може купувати голосів виборців на користь якоїсь політичної сили, бо в такий спосіб стає прямим співучасником корупції та руйнує наше суспільство. Вже стало поганою традицію в житті нашої держави, що різні форми матеріальної допомоги чи підвищення соціальних виплат збігаються в часі з черговою передвиборчою кампанією», – переконують члени Синоду.

Єпископи  також застерігають від "спокуси начебто швидкого та ефективного покращення суспільно-політичних обставин життя країни шляхом насилля, ненависті чи проявів екстремізму під виглядом будь-яких гасел".

Як відомо, вибори до Верховної  Ради призначено на 28 жовтня