Документ підтримали 402 депутати, 163 були проти та 89 утрималися.
«Європарламент підкреслює, що нині ЄС є найбільшим торговельним партнером Росії та утримуватиме позицію ключового економічного партнера в осяжному майбутньому. Але «Північний потік-2» посилює залежність ЄС від Росії у постачанні газу, несе загрозу внутрішньому ринку ЄС та не відповідає стратегічним інтересам ЄС у сфері енергетичної політики. Тому він повинен бути зупинений», – йдеться у резолюції.
ЄП також висловив розчарування у зв'язку з тим, що Росія використовує енергетичні ресурси з метою посилення політичного впливу на споживачів.
Автор резолюції латвійська парламентарій Сандра Калнієте наголосила, що метою «Північного потоку-2» для РФ є припинення транзиту газу до Європи через територію України, що матиме значні бюджетні втрати для країни.
«Для тих, хто каже, що «Північний потік-2» – це економічний проект, що забезпечує дешеву енергію, моя відповідь є простою: гроші, які Росія отримує від продажу газу до Європи, спрямовуються у військову промисловість, що підвищує загрозу проти Європи та забезпечує більше грошей для маніпуляції та дезінформації», – заявили Калнієте.
Нагадаємо, 12 жовтня президент Польщі Анджей Дуда та лідер Словаччини Андрій Кіска виступили проти будівництва російського проекту газопроводу "Північний потік-2", а також – підтримали збереження санкцій Європейського союзу проти Росії.
28 серпня радник з питань європейської енергетичної безпеки Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Бенджамін Шмітт заявив, що газопровід "Північний потік-2" – це загроза для безпеки в Європі.
Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво "Північного потоку-2" не поставить ФРН у велику залежність від поставок російського газу.
Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 7 червня уряд Швеції дозволив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.