Ємця «прибрали» через політичні інтереси на фармацевтичному ринку

21 Травня 2011, 10:45

Як пише видання, невдалого «реформатора» Ємця прибрали якраз напередодні проведення тендерів і держзакупівель ліків та медобладнання, які міністр мав намір проводити під своїм особистим контролем.

За даними джерел, міністр не знайшов спільної мови з впливовими політиками  Іриною Акімової, Тетяною Бахтеєвою, які представляють інтереси низки фармацевтичних груп, а також зіпсував стосунки з самим прем'єр-міністром Миколою Азаровим.

Зокрема, безпосереднім приводом для відставки джерело називає небажання Ємця підписувати призначення на пост глави Державної інспекції з контролю за ліками Олексія Соловйова.

Ємець показав намір поставити своїх людей в Держінспекцію і в держпідприємство «Державний експертний центр». Дві ці структури є ключовими інструментами державного контролю фармацевтичного ринку. Однак у цю сферу міністра не допустили — цілком ймовірно, що обгрунтовано. Кого саме хотів призначити в ці структури міністр, невідомо: Ілля Миколайович на зв'язок не виходить.

Нагадаємо, 17 травня президент Віктор Янукович звільнив міністра охорони здоров'я Іллю Ємця.

2 травня Янукович розкритикував роботу Ємця в сфері реформування системи охорони здоров'я.

16 травня у ЗМІ з’явилася інформація про те, що Ємець написав заяву про відставку, однак у МОЗ це заперечили.

Депутат Верховної Ради, голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва (фракція Партії регіонів) заявляла раніше, що перший заступник міністра охорони здоров'я Олександр Анищенко є найбільш імовірним кандидатом на посаду міністра охорони здоров'я у разі звільнення із цієї посади Ємця.

98