Єлизавета II схвалила прохання Джонсона призупинити роботу парламенту

28 Серпня 2019, 18:46

Королева Великої Британії Єлизавета ІІ схвалила прохання прем'єра Бориса Джонсона тимчасово припинити роботу парламенту, аби він не зміг заблокувати вихід Британії з Євросоюзу без угоди. Про це у середу, 28 серпня, повідомляє Sky News.

 

"Королева (Єлизавета ІІ — ред.) схвалила прохання Бориса Джонсона тимчасово припинити роботу парламенту з середини наступного місяця, що обмежить можливості депутатів заблокувати вихід Brexit без угоди", – йдеться у повідомленні.

 

Відтак, британський парламент припинить свою роботу з 9 вересня до 14 жовтня.

 

Зазначається, що завдяки цьому рішенню, у британських парламентарів буде менше пленарних днів для внесення ініціатив та дебатів щодо Brexit перед безпосереднім виходом країни з Євросоюзу, який запланований на 31 жовтня.

 

Раніше стало відомо, що уряд Великої Британії проситиме королеву Єлизавету ІІ призупинити роботу парламенту. У відповідь спікер Палати громад Джон Берков назвав таку ідею прикладом "конституційного свавілля".

 

Нагадаємо, 23 липня новим прем’єр-міністром Великої Британії після Терези Мей став екс-мер Лондона Борис Джонсон. Він пообіцяв вивести країну з ЄС 31 жовтня.

 

У зв’язку з Брекзитом усім спеціальним радникам уряду Великої Британії скасували відпустки.

 

Як повідомлялося, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували  за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​ Країна була членом ЄС 43 роки.

96