Єльченко в ООН звинуватив РФ у тероризмі

10 Липня 2019, 11:24

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив, що для протидії міжнародному тероризму та організованій злочинності необхідно знайти ефективні способи притягнення до відповідальності країн, для яких фінансування тероризму, розпалювання міжнародних військових конфліктів, маніпуляції та перекидання відповідальності стали частиною державної політики.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час відкритих дебатів Ради Безпеки ООН на тему "Зв’язок міжнародного тероризму та організованої злочинності".

 

"Ми визнаємо нагальну потребу додаткових ефективних засобів протидії новітнім тенденціям у тероризмі та організованій злочинності. Зокрема, коли тероризм та кримінальні компоненти безкарно інтегруються до державної політики деяких країн, це призводить до брутальних порушень міжнародного права, включно зі злочинами агресивної війни та злочинами проти людяності. Україна продовжує зазнавати таких наслідків, опираючись російській гібридній агресії вже понад п'ять років", – зауважив дипломат.

 

Зокрема, вын зазначив, що російський представник у своєму виступі розповідав про загрози поставок зброї терористам у Сирії, у той час як Україна хотіла би почути від нього, коли РФ припинить безперервні поставки озброєнь і боєприпасів для "безглуздої підтримки кровопролиття" на окупованому Донбасі.

 

"Перекидання відповідальності, маніпуляції та пропаганда, втручання у внутрішні справи держав, розпалювання міжнародних конфліктів постачанням зброї та фінансуванням тероризму, вбивства цивільного населення, включно з медиками – все це сучасний політичний курс Російської Федерації", – наголосив Єльченко.

 

За його словами, потрібно не лише засуджувати транснаціональну злочинну діяльність, але й ефективно протистояти їй та притягати винних до відповідальності.

 

"На жаль, нинішня ситуація в Україні чітко доводить, що пристосування до агресії чи потурання агресору лише ведуть до подальшої агресії. Саме тому критично важливо рішуче притягати державу-агресора до відповідальності та застосовувати всі необхідні інструменти для повернення її в рамки міжнародного права", – підкреслив він.

 

Нагадаємо,13 червня голова Моніторингової місії ООН в Україні Фіона Фрейзер заявила, що з середини квітня 2014 року і до 9 червня 2019 року на Донбасі загинули щонайменше 3 332 цивільні особи і більш ніж 7 тисяч – були поранені.