Єгипетський парламент дозволив військовим розганяти демонстрації

28 Січня 2013, 22:55

Закон наділяє збройні сили правом "брати участь, спільно з поліцією, в заходах щодо забезпечення безпеки в країні і захисту важливих державних об'єктів". Дії армійських підрозділів повинні бути повністю узгоджені з внутрішніми військами Міністерства внутрішніх справ.

Відповідно до закону, армійським офіцерам дається право затримувати цивільних осіб, які порушують чинне законодавство, включаючи кримінальний кодекс. Військовослужбовці, однак, повинні передавати всіх затриманих у цивільні органи прокуратури для подальшого розгляду.

Схвалений Консультативною радою акт набирає чинності відразу ж після його опублікування в офіційних ЗМІ. Закон буде діяти до завершення виборів в нову нижню палату парламенту Єгипту – Палату представників. Відповідно до прийнятої в грудні минулого року конституції, дата загальних виборів повинна бути визначена Консультативною радою до кінця лютого.

Нагадаємо, раніше Національна рада оборони Єгипту заявляла, що армія зберігатиме нейтралітет і не буде втручатися в політичний процес.

Як відомо, 27 січня президент країни Мохаммед Мурсі оголосив 30-денний надзвичайний стан у Порт-Саїді, Суеці й Ісмаїлії. На вихідних у цих містах сталися сутички, в яких загинули понад півсотні людей. Насильство спалахнуло після засудження до смертної кари футбольних фанів за минулорічні події в Порт-Саїді. Тоді в бійці між уболівальниками місцевої команди і клубу з Каїра загинули 74 людини.

 

Позначки: