Єфремов уже знає, що в Росії готові відновити кримінальні справи проти Тимошенко

18 Лютого 2011, 17:11

«Якщо у них в кругах зріє ця інформація, і вони мають відповідні документи, і піднімуть їх на відповідний рівень, то я не виключаю, що Російська Федерація може порушити ці справи для того, щоб повернути ці кошти, які були свого часу через державний бюджет України, по боргах приватної компанії повернені Російській Федерації», – сказав Єфремов, коментуючи інформацію, що з’явилася в ЗМІ, про те, що українська прокуратура нібито запропонувала російським колегам відновити розслідування за раніше закритими кримінальними справами стосовно Тимошенко.

Відповідаючи на уточнююче питання, чи буде держава, а не особисто Тимошенко у такому разі відшкодовувати збитки російській стороні, Єфремов сказав: «На жаль, так. Але тоді в процесі слідство повинне пройти по усьому ланцюжку, і подивитися, куди пішли ці гроші».

«Я думаю, що при певній постановці завдання, не складно прослідкувати ланцюжок пересування грошей, тим паче, що усі повинні розуміти, що у сучасному світі у нас неможливо перервати ланцюжок проходження грошей, і якщо є відповідне бажання, то можна відстежити, де ці гроші є», – відмітив Єфремов.

При цьому він додав, що ще в 2004 році в одному з українських видань нинішній соратник Тимошенко, який тепер очолює тіньовий уряд, Сергій Соболєв у своїй публікації говорив про те, що Тимошенко «має багатомільйонні борги в доларовому еквіваленті перед відомствами в Російській Федерації, зокрема перед армією, за постачання газу і за нездійсненими розрахунками за ці постачання».

Єфремов підкреслив, що в результаті таких дій високопоставлені чиновники російського відомства притягалися до відповідальності, а Тимошенко просто не повернула вказані кошти.

Як відомо, в Росії Юлія Тимошенко звинувачувалася в організації в 1996 році через посередника неодноразових передач хабарів «декільком посадовцям Центрального управління матеріальних ресурсів і зовнішньоекономічних зв’язків і Центрального організаційно-планового управління Міноборони РФ за завищення цін на матеріально-технічні ресурси, що постачаються для Збройних Сил РФ».

У 2001 році Генпрокуратура України звинуватила Тимошенко в контрабанді газу, підробленні документів, ухиленні від сплати податків у особливо великих розмірах, дачі хабаря екс-прем’єрові України Павлу Лазаренко і розкраданні коштів у особливо великих розмірах. Усі ці звинувачення стосуються періоду часу, коли Тимошенко очолювала корпорацію «ЄЕСУ». Сама Тимошенко перебувала під арештом в Лук’янівському СІЗО.

У 2005 році Генеральна прокуратура України закрила справи проти Тимошенко. У лютому 2005 року Верховна Рада затвердила її на посаді прем’єр-міністра України.

У листопаді 2005 року Верховний суд України підтвердив законність закриття усіх кримінальних справ проти Тимошенко.

Крім того, в 2005 році Генпрокуратура РФ повідомила про припинення розслідування кримінальної справи відносно Тимошенко у зв’язку із закінченням терміну давності.