«Я особисто глибоко переконаний, що на першому етапі категорично не можна вводити формулу продажу землі іноземним компаніям», – сказав він.
На його думку, на початку введення ринку землі доцільно дозволити купівлю земель фізичним особам-громадянам України.
«На сьогодні й у фракції, і в Міністерстві (аграрної політики й продовольства), і ми із цим згодні, напрацьовано підхід, що спочатку можливо, зважаючи на те, що власник уже визначений і він є по полях… то спочатку, ідучи до ринку землі, можна дозволити купівлю й продаж землі, але покупцем може бути лише фізична особа-громадянин України», – вважає він.
Єфремов також зазначив, що зараз проходить процес тіньової приватизації землі.
«Тобто люди знаходять лазівки в законодавстві, і через різні договори й контракти, які вони укладають, вони фактично стають власниками великих земельних ділянок у сільській місцевості», – сказав депутат.
На його думку, проблему так званої тіньової приватизації може вирішити поетапне й еволюційне реформування земельних відносин в Україні.
Як повідомлялось, перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова вважає, що у разі введення ринку земель сільськогосподарського призначення право її купувати має бути надане іноземцям, які б захотіли на ній працювати.
До 2012 року в Україні діє мораторійна продаж земель сільгосппризначення.
Президент Віктор Янукович розраховує, що Рада прийме закони про ринок землі й державний земельний кадастр до липня.
У січні Янукович назвав земельну реформу пріоритетним завданням влади в 2011 році.
Довідка Тижня
Оодним із наслідків штучного мораторію на продаж землі стало зосередження її в «оренді» великих компаній і структур, пов’язаних з олігархами. Зокрема, найбільшими орендарями українських сільгоспземель єРінат Ахметов, син Леоніда Кравчука та новозеландець.