«Я думаю, що сам по собі статус радника Президента – це досить високий статус. І навіть будучи в статусі радника Президента, якщо ти займаєш активну позицію і якщо ти професійно підготовлений фахівець, то ти можеш робити досить високий вплив (на рішення в Адміністрації)», – сказав депутат.
Він підкреслив, що скорочення кількості заступників голови Адміністрації є продовженням початої Президентом Віктором Януковичем на рівні Кабінету Міністрів адміністративної реформи.
«І в цьому разі реформа вищого ешелону виконавчої влади практично завершена, тепер проходить реформа в Адміністрації Президента», – зазначив Єфремов.
На його думку, голова Адміністрації Сергій Льовочкін при ухваленні рішення, кого зі своїх заступників звільняти, керувався принципом доцільності розподілу повноважень.
«Тепер голова Адміністрації має 3 заступників – першого заступника й двох заступників, а інші працівники, які займали посади заступників, перейшли в інший статус і займаються практично тією само роботою, але вже в іншому статусі», – додав він.
Депутат підкреслив, що наступний етап адміністративної реформи буде проведений на рівні обласних і районних державних адміністрацій.
Як повідомлялось, Президент Віктор Янукович призначив Олену Лукаш, Ганну Герман, Марину Ставнійчук, Андрія Портнова, Андрія Гончарука і Юрія Ладного радниками Президента.
Раніше Президент звільнив Лукаш із посади першого заступника голови Адміністрації Президента, а Герман, Ставнійчук, Портнова, Гончарука й Ладного – з посад заступника глави Адміністрації.
5 квітня Янукович установив, що в складі Адміністрації буде існувати 1 посада першого заступника голови Адміністрації й 2 посади заступника.
Президент також збільшив граничну чисельність працівників Адміністрації Президента на 90 штатні одиниці з 424 до 514 одиниць.