Єфремов підтвердив, що влада готує розпуск Ради через “дешевий” референдум

5 Квітня 2013, 13:55

"Розмови ходять, у тому числі, серед депутатського корпуса, що якщо таке триватиме далі, то із цього треба шукати якийсь вихід", – зазначив він на брифінгу у Верховній Раді.

"Той склад Верховної Ради ніякого виходу не знайде, поки не домовиться. Єдиний законний інструмент у цьому питанні – референдум… За законом про референдум, те, що скаже населення, те має бути імплементовано як закони", – сказав Єфремов.

"Варіанти такі існують. Але, наскільки я знаю, поки жодних рішень щодо даного питання ніхто не ухвалював", – додав він.

При цьому, за словами Єфремова, ідеї про двопалатний парламент – "окрема розмова".

"Це точка зору окремих депутатів, колег, фахівців, юристів і так далі. Говорять про те, що ми можемо скоротити парламент – і, я думаю, це підтримає населення завтра ж", – зазначив він.

"А питання про двопалатний парламент або однопалатний парламент в унітарній державі сьогодні дискутується. І тут ще єдиної точки зору, де переважала б більшість, наскільки я розумію, не вироблено", – підкреслив Єфремов.

Він також виключив варіант складання "регіоналами" депутатських мандатів з метою розпуску нинішньої Верховної Ради й дострокових виборів.

"А навіщо? Ми що, винуватці тих процесів, які відбуваються? Ні. Навіщо нам на себе брати відповідальність за дурні дії, які роблять представники опозиції?", – заявив лідер фракції регіоналів.

Єфремов також зазначив, що перевибори не підтримується населенням і вимагають "колосальних витрат".

При цьому референдум, за його словами, "значно дешевше", ніж проведення виборів.

Як повідомлялось, голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко прогнозує проведення референдуму про створення двопалатного парламенту і внесення змін до Конституції в листопаді.

Раніше Єфремов вже озвучував ідею влади розпустити Верховну Раду, через референдум і провести вибори на мажоритарній основі.

Експерти вважають, що проведення референдуму щодо зміни системи виборів Верховної Ради на мажоритарну, означатиме кінець демократії в Україні.

Нагадаємо, у листопаді 2012 року Верховна Рада ухвалила закон про всеукраїнський референдум, який визначає, що президент проголошує всеукраїнський референдум за народною ініціативою, якщо його ініційовано з додержанням встановлених Конституцією та законами України вимог щодо організації і порядку проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

В лютому Центральна виборча комісія затвердила зразки низки документів для проведення всеукраїнського референдуму згідно з вимогами закону "Про всеукраїнський референдум"

Читайте також За антинародною ініціативою: в Україні готують референдуми про «царство Януковича» і вступ до «русского міра»

читати ще