Єфремов натякнув, що «регіонали» можуть самостійно ухвалити закон про вибори

16 Листопада 2011, 13:19

«Якщо наші колеги не хочуть підтримати закон, а хочуть, щоб лишився старий із закритими списками, то я зразу кажу, що ми цього не підтримуватимемо. І будемо шукати шляхи, як самостійно ухвалити цей законопроект», – заявив Єфремов.

«Ми готові врахувати 80% пропозицій меншості. Більше того, ми готові за них голосувати одразу», – запевнив він.

За його словами, вони вже отримали від опозиції порівняльну таблицю до президентського законопроекту (розробленого Мінюстом і який пройшов Венеціанську комісію).

Єфремов зазначив, що ПР не готова підтримувати введення змішаної системи 300 на 150, але готова підтримати змішану систему за схемою 50/50. А також безпосередньо в залі визначитися з прохідним бар’єром шляхом рейтингового голосування.

«Ми також готові підтримати пропозицію по дозволу блокам (брати участь у виборах), але за умови голосування опозиції. Якщо вони не братимуть в цьому участі, то в нас є колеги, які проти участі блоків, і ми мусимо її враховувати», – зазначив регіонал.

Водночас, за інформацією Єфремова, в останній момент опозиція може відмовитися голосувати за законопроект з політичних міркувань.

«Тоді ми вимушені будемо вийти на розгляд законопроекту в першому читанні, і за 2 тижні, які в нас є до другого читання врахувати всі пропозиції», – додав він.

Нагадаємо, голова Верховної Ради Володимир Литвин сподівається, що опозиція не буде влаштовувати демарш при розгляді законопроекту про вибори Ради.

Як повідомлялось, 15 листопада парламентська комісія з підготовки виборчого законодавства не вдалося розпочати роботу над законопроектом «Про вибори народних депутатів».

Нагадаємо, раніше опозиція передала членам ТСК, що становлять більшість, список з 20 поправок до їх законопроекту, а попереднє засідання ТСК було перенесено через розбіжності щодо порядку розгляду питань порядку денного.

3 листопада Верховна Рада України ухвалила постанову «Про створення Тимчасової спеціальної комісії з питання підготовки проекту Закону України «Про вибори народних депутатів України».

10 жовтня у Верховній Раді було зареєстровано проект Закону про вибори народних депутатів України (№9265-1), розроблений представниками більшості, зокрема, "регіоналом" Олександром Єфремовим.

Цей законопроект відрізняється від того, який надіслали на розгляд до Венеціанської комісії. Однак комітет Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендував прийняти в першому читанні саме цей законопроект.

4 жовтня Верховна Рада відхилила 12 законопроектів про вибори народних депутатів, поданих опозиційними силами.