Єфремов дав зрозуміти, що Венеціанська комісія регіоналам не указ

18 Червня 2013, 15:19

"Венеціанська комісія дала позитивний висновок про призначення суддів в нашій державі. Вас це не цікавить? Вас цікавлять тільки негативні речі, які дає Венеціанська комісія?", – сказав він, відповідаючи на питання про негативний висновок комісії щодо закону про референдум.

"Ми дуже з повагою ставимося до фахівців Венеціанської комісії і будемо розглядати всі питання, які вони порушують, але рішення прийматимуть депутати в сесійному залі так, як вони вважають за потрібне", – сказав Єфремов.

"У нас є своя держава, у нас є певні обставини в державі, і приймаючи відповідне рішення, депутат це не враховувати не може", – додав він.

Як відомо, у листопаді 2012 року Верховна Рада ухвалила закон про всеукраїнський референдум, який визначає, що президент проголошує всеукраїнський референдум за народною ініціативою, якщо його ініційовано з додержанням встановлених Конституцією та законами України вимог щодо організації і порядку проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

25 квітня 2013 року депутати трьох опозиційних сил звернулися до Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) з оскарженням закону про референдум, прийнятого в листопаді 2012 року. В опозиції вважають, що за допомогою референдуму президент Янукович прагне змінити політичну систему країни та зміцнити свою владу.

ВАСУ не взяв звернення до розгляду. Згідно з рішенням ВАСУ, це питання підлягає розгляду у КС. Опозиція заявила, що оскаржить цей закон у КС та Євросуді.

В квітні уряд та Центрвиборчком прийняли низку документів, необхідних для підготовки та проведення всеукраїнського референдуму.