Валерія Бурлакова Media Officer українського офісу Amnesty International

Єдиний депутат Держдуми РФ, що проголосував проти анексії Криму: “Тепер можна тільки воювати”

Світ
21 Березня 2014, 11:55

За – 446, не голосували -3, проти – 1. Це результати голосування Державної думи Російської Федерації за ратифікацію Договору про прийняття Криму в РФ і закону про нові суб'єкти Федерації.

Хто проголосував проти? Член фракції «Справедлива Росія» Ілля Пономарьов. Він впевнений: сьогодні Росія робить велику помилку. «Приймаючи будь-які рішення в області зовнішньої політики, ми повинні діяти обачно і виважено. Ми повинні пам'ятати, що будь-яка влада, будь-які особи і будь-які партії, приходять і йдуть. І в Росії, і на Україні, і в Криму. Наша історія почалася не вчора і не завтра закінчиться. І розплачуватися за скоєні зараз помилки доведеться майбутнім поколінням. Тому поспішати – контрпродуктивно з точки зору тих цілей, які ми хочемо досягти. Зараз головне завдання – зберегти мир і не допустити кровопролиття», – пояснив свою позицію російський політик.

Сьогодні на Пономарьова вже тиснуть колеги – 7 квітня на розгляд Держдуми планується винести подання про визнання втраченими повноважень депутата, оскільки він «виступив проти інтересів держави» та «пішов на поводу у нацистів».

Читайте також: Погляд із футляра. Про таємну заздрість Росії до України

А сам «пособник нацистів» зізнається: Крим вважає російською територією, яка «за справедливістю» мала б увійти складі РФ. Але не такою ціною.

Тиждень.uа. Чи підтримали вас, хоча б негласно, інші російські депутати?

– Підтримка у негласному режимі була. Від великої кількості людей. Втім, мало охочих казати про це вголос… Ще троє депутатів не голосували взагалі – це Гудков, Зубов та Петров. Жорстко голосувати "проти" вони не хотіли, однак свідомо не брали участі в голосуванні, тому що вважають це рішення помилковим.

А деякі незгодні проголосували"за". У нас в країні є дисципліна. Якщо партія каже "Одобрямс" – значить, "Одобрямс".

Тиждень.uа. Вас вже погрожують вигнати з Держдуми…

– Це ЛДПР погрожує.

Тиждень.uа. Як бачите розвиток ситуації в Криму?

– Я вважаю, що головне завдання – не допустити кровопролиття. А воно стає цілком можливим наслідком дій російського уряду.

Читайте також: Чому Лукашенка не підтримує Росію

Тиждень.uа. Чи вважаєте можливим введення російських військ на материкову частину України?

– Сподіваюсь, що цього не станеться.

Тиждень.uа. Які емоції викликав особисто у вас Майдан?

–  Протест у Києві – це протест проти корупції, проти злодійства, проти свавілля. Це було головним фактором. Але протест був використаний окремими політиками для того, щоб прийти до влади. Ці політики мені не симпатичні.

Варто звернути увагу й на призначення олігархів губернаторами окремих областей…

Тиждень.uа. Чи ви впевнені, що кримський референдум проходив прозоро та демократично?

– Не маю сумнівів, що більшість мешканців Криму виступає за приєднання до Росії й порушення під час референдуму картину не змінили. Але Росія мала б діяти обережніше, дотримуватись норм.

Читайте також: Світ і санкції до Росії: за і проти

Пройшов референдум, кримчани висловили свою думку – це їхнє право. Після цього ми мали б гарантувати незалежність півострову, але не брати участі у переділі кордоніів України. Не порушувати угоду 1994 року. Вже згодом можна було б дивитись, яка політика в Україні, розбиратись із вашим урядом – впевнений, він ще десять разів змінився б… Приймати рішення на холодну голову.

Тиждень.uа. Рішення по Криму з боку РФ – остаточне? Чи ще можна щось "переграти"?

– З точки зору російського законодавства, тепер Крим – частина Росії. Тепер за нього можна тільки воювати.