“Єднаємось Україною”. 17 жовтня відбудеться перший віртуальний форум Світового Конґресу Українців

16 Жовтня 2020, 15:57

Перший віртуальний форум Світового Конґресу Українців "Єднаємось Україною" відбудеться 17 жовтня о 15:00 за київським часом. Форум транслюватимуть у прямому ефірі суспільних телеканалів UA:КУЛЬТУРА та UA:ПЕРШИЙ.

 

 

Топ-спікерами Форуму стануть видатні українці діаспори: Архиєпископ-Митрополит Філадельфійський Української Греко-Католицької Церкви у США та Президент Українського Католицького Університету Борис Ґудзяк, інтернаціонально відома диригентка, перша запрошена жінка-диригент Байройтського оперного фестивалю, (Німеччина), засновниця та арт-директорка Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt, засновниця, художня керівниця та головна диригентка Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU, впродовж 2017-2020 головна диригентка Опери та Філармонійного оркестру м. Ґрац (Австрія) Оксана Линів, а також Виконавчий директор Ради з фінансового нагляду та управління Пуерто-Рико, колишня Міністерка фінансів України Наталія Яресько.

 

Співведучі форуму: Павло Ґрод, Президент Світового Конґресу Українців та Вікторія Гринчишин, співзасновниця Центру Анни Київської в Парижі.

 

Як зазначається, у рамках форуму учасники розкажуть, звідки українці за кордоном черпають натхнення та завдяки чому лишаються українцями, де б не жили; чим живуть українські громади на різних континентах і яку роль відіграють церква та віра в їхньому житті; хто з діаспорян працює в чи з Україною, а хто підсилює голос країни на міжнародній арені, беручи на себе функцію її амбасадорів.

 

“Понад 50 років Світовий Конґрес Українців єднає українців та друзів України у всьому світі, надихаючи до спільної дії заради майбутнього України. Сьогодні, у час безпрецедентних викликів, ця місія є важливою, як ніколи раніше. Саме тому 17 жовтня Світовий Конґрес Українців запрошує видатних діячів діаспори, українців та друзів України до віртуального форуму для обговорення актуальних тем підтримки України, протидії агресору та єднання наших громад” – зазначив Павло Ґрод.

 

Трансляція форуму розпочнеться о 15:00 за київським часом (о 08:00 – у Торонто та о 22:00 – у Мельбурні) у прямому ефірі суспільних телеканалів UA:КУЛЬТУРА та UA:ПЕРШИЙ, а також онлайн.

 

Як повідомлялося, у Світовому Конґресі Українців вважають, що український народ у цілому світі налічує 65 млн осіб, тоді як за кордоном перебувають понад 20 млн українців.