«Занадто поспішати з цим не варто. Без здійснення реформ приватизація неможлива. На першому етапі набагато важливіша прозорість рішень та адаптація законодавчої бази», – підкреслив Пуліті.
Він відзначив важливість реформування НАК «Нафтогаз Україна», без якого неможливе фінансування у повному обсязі ремонту та модернізації української газотранспортної системи (ГТС): «І наш банк, і Єврокомісія, і МВФ, й інші міжнародні організації та інвестори уважно відстежуватимуть процес (реформування «Нафтогазу» – Ред.) та сприятимуть його розвитку».
«Україна дуже важлива для Європи. Досить сказати, що на сьогодні у газовому балансі Європи близько чверті припадає на російський газ. І 80% його надходить через територію України. Природно, ми зацікавлені у стабільності його поставок і щоб не повторювалися інциденти, які раніше мали місце», – підкреслив керуючий директор ЄБРР.
Він додав, що наразі система трубопроводів високого тиску вимагає реновації та модернізації, і ЄБРР надаватиме необхідну фінансову підтримку. Зокрема, вже прийнято рішення про виділення $308 млн на невідкладні роботи з ремонту ділянки газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород.
Водночас Пуліті визнав, що грошей знадобиться набагато більше.
«Але тут треба розуміти, що спочатку слід здійснити реформи, які забезпечать прозоре і зрозуміле середовище для інвестицій. Тобто спочатку реформи, потім – основне фінансування», – додав він.
«Нам показали, що буде проведено розукрупнення НАК «Нафтогаз України». З поділом її на чіткі сегменти: видобуток вуглеводнів, їх транспортування і постачання споживачам. У результаті має вийти прозорий і прогнозований як споживачами, так і інвесторами бізнес. Більшість країн ЄС подібне вже проходили, тож накопичено серйозний досвід», – розповів представник ЄБРР.
Як повідомлялось, у вересні міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що погашення боргів НАК «Нафтогаз України» перед іноземними кредиторами буде здійснено шляхом часткового продажу акцій компанії. Реструктуризацію Нафтогазу уряд плануєзавершити до кінця 2011 року.
Від приватизації підприємств, створених в результаті реструктуризації Нафтогазу уряд планує отримати$10-12 млрд