ЄБРР планує видати Луганську та Львову 31 млн євро на інфраструктуру

27 Грудня 2013, 22:01

"ЄБРР надасть кредит на суму до 20 млн євро Луганському міському комунальному підприємству "Теплокомуненерго" під гарантію міста Луганська", – йдеться в повідомленні банку.

Також наголошується, що проект супроводжується інвестиційним грантовим фінансуванням на суму до 5 млн євро з боку Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля, найбільшим донором якого є ЄС.

Кошти підуть на підвищення енергоефективності, скорочення втрат енергоресурсів, зменшення споживання газу та електроенергії, а також підвищення якості послуг централізованого теплопостачання для майже чверті мільйона луганчан.

Що стосується Львова, то пакет фінансування проекту реконструкції доріг та транспортної мережі включає в себе кредит банку на суму до 6 млн євро і паралельний інвестиційний грант Міністерства навколишнього середовища, охорони природи та ядерної безпеки Німеччини на суму до 5 млн євро.

"Мета цього фінансування – забезпечити подальші інвестиції в транспортну інфраструктуру Львова і приділити основну увагу трамвайній мережі", – йдеться в повідомленні банку.

Наголошується, проект передбачає збільшення трамвайного маршруту № 4, який зв'яже основний житловий масив Сихів, в якому проживають 150 тисяч львів'ян, з центром міста.

Нагадаємо, у травні цього року Європейський банк реконструкції та розвитку вдруге погіршив прогноз розвитку української економіки, зазначивши, що її очікує зниження на 0,5%. Втім, в 2014 році ЄБРР прогнозував відновлення валового внутрішнього продукту України на 2,5%.

Ризиками для стабільного розвитку української економіки ЄБРР називав проблемні банківські кредити і значну доларизацію фінансового сектора.

Позначки: