ЄБРР перерахував перші 11 млн євро на рахунок Фонду допомоги Україні

3 Листопада 2014, 15:25

Європейський банк реконструкції та розвитку, один із найбільших інвесторів в Україні, зарахував перший внесок країн-донорів до створюваного Фонду допомоги і підтримки реформ в Україні. Про це повідомили у прес-службі представництва ЄБРР в Україні.

Кошти на спеціальний рахунок перерахували Фінляндія, Франція, Німеччина, Нідерланди, Швеція, Швейцарія, Велика Британія і США. 

«Про свою участь в створюваному фонді також думають Данія, Японія і Норвегія», – повідомили в банку. 

Створення фонду і спеціального рахунку, як відзначили в ЄБРР, є відповіддю на економічні запити України. Очікується, що фонд надасть ефективну допомогу українській владі у сфері реалізації політики реформ для стабілізації економіки. 

Глава представництва банку в Україні Шевкі Аджунер, коментуючи ініціативу ЄБРР,  відзначив, що допомога донорів украй важлива.

«Вона надає реальний імпульс інвестиційним можливостям банку і сприяє допомозі Україні, що переживає значні економічні та фінансові виклики», – цитує Аджунера прес-служба представництва ЄБРР. 

«Ми, як донори, першими відгукнулися на пропозицію фінансової підтримки, і нам приємно бачити, з якою швидкістю ця ідея набирає обертів. Політика реформ в Україні є ключовим пріоритетом, і ЄБРР готовий запропонувати свої можливості для реалізації цього пріоритету», – цитує банк представника Нідерландів у ЄБРР Рональда Ельхуйзена. 

В ЄБРР додали, що кошти донорів будуть спрямовані лише на проекти покращення ділового клімату, боротьбу з корупцією, стабілізацію банківського сектора, енергоефективність, підвищення конкурентоспроможності приватного сектора, покращення муніципальної інфраструктури. 

Нагадаємо, раніше президент Європейської комісії Жозе-Мануель Баррозу запевнив у готовності ЄС перерахувати 760 мільйонів євро із першого та другого пакета макрофінансової допомоги до кінця року та розглянути перспективи надання третього пакета, а також продовжувати підтримувати Україну у діалозі з міжнародними фінансовими організаціями