«Ми досі змушені кредитувати тільки в доларах, і, відповідно, це накладає обтяжливі наслідки з валютними ризиками для наших клієнтів. У разі початку роботи з гривневими інструментами як ЄБРР, так і міжнародні фінансові корпорації, змогли б збільшити нашу середньострокову підтримку для секторів інфраструктури, муніципалітетів, банківського сектора, для кредитування малого і середнього бізнесу, довгострокової іпотеки», – зауважив фінансист.
Він наголосив, що ключовою ціллю для України має стати підвищення інтересу до себе з боку міжнародних інвесторів, які в останні роки тільки згасав.
«Ми сподіваємося, що він (інтерес – Ред.) хоча б протримається на тому рівні, який дозволить розвиватися. Завдання країни відновити інвестиційну привабливість, щоб той довгостроковий потенціал, який в країни є і який визнають абсолютно всі міжнародні аналітики, все-таки конвертувався в якісь короткострокові та швидкі інвестиції», – зауважив представник ЄБРР
Як повідомлялось, у жовтні директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек заявив, що головною умовою збереження фінансування Європейським банком реконструкції та розвитку проектів в Україні на рівні 1 млрд євро на рік є поліпшення інвестиційного клімату в країні.
Нагадаємо, наприкінці вересня Куусвек заявив, що ЄБРР не виділить грошей для реорганізації української ГТС, оскільки для цього потрібна реорганізація НАК «Нафтогаз».
За даними Державної служби статистики, приріст прямих іноземних інвестицій в Україну у вигляді акціонерного капіталу в січні-вересні 2012 року склав $2,6 млрд. Це майже на третину (на 29,4%) менше, ніж за аналогічний період 2011 року.
Читайте також: Експерт: довіра іноземних інвесторів залежатиме від політичної ситуації в Україні