Відповідний законопроекті №8064 «Про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутата України» зареєстрований у Раді 15 грудня цього року.
У пояснювальній записці до законодавчої ініціативи сказано, що наявність у народних депутатів пільг і привілеїв порушує конституційний принцип рівності усіх громадян у правах і свободах, призводить до невиправданого збільшення витрат бюджетних коштів.
Законопроектом пропонується позбавити депутатів права на квартиру для постійного проживання і на грошову компенсацію для її покупки.
Яворівський пропонує залишити своїм колегам тільки право на проживання у службовому житлі або в готелі на час їхніх повноважень.
Крім того, законопроектом пропонується позбавити депутатів права безкоштовної парковки.
Проектом пропонується, що проїзд народного депутата здійснюється згідно визначеного ліміту коштів. Також Яворівський пропонує колегам змусити себе платити за санаторно-курортне лікування.
Законопроектом пропонується скоротити виплату матеріальної допомоги на оздоровлення з подвійної місячної заробітної плати до половини посадового окладу.
Яворівський також пропонує суттєво урізати виплати депутатам, які не знайшли собі роботу після закінчення повноважень. Законопроект передбачає виплату таким депутатам тільки середньої зарплати і тільки протягом одного року. Чинне ж законодавство гарантує виплату повної зарплати протягом року і половини зарплати – до самої пенсії, якщо стаж депутата перевищив 25 років.
При виході на пенсію пропонується виплачувати нардепам не 12, а 10 місячних окладів, і тільки, якщо у них є стаж роботи у держорганах 10 років.
Нагадаємо, за словами віце-прем'єр-міністра, міністра соціальної політики Сергія Тігіпка, Міністерство соціальної політики має намір розробити законопроект, який передбачає надання пільг, зокрема, депутатам Верховної Ради, прокурорам і суддям тільки якщо дохід на члена їхньої сім'ї не перевищує прожиткового мінімуму.
Крім цього, Мінсоцполітики ініціює підвищення ставки оподаткування фізичних осіб, доходи яких перевищують 15-кратний розмір мінімальної заробітної плати, з 17% до 20%.
Народні депутати неодноразово виступали за обмеження пільг депутатів, однак досі жодних дій у цьому напрямку не було зроблено.