Яценюк закликав опозицію об’єднатися для боротьби з фальсифікаціями на виборах

18 Червня 2011, 20:15

«Фронт Змін» готовий провести консультації з іншими політичними силами, готовий допомагати партіям демократичного табору захистити результат на виборах для того, щоб у стінах українського парламенту після виборів 2012 року з'явилась демократична більшість», – зазначив Яценюк.

За його словами, «Фронт Змін» готовий до проведення широкомасштабних консультацій з різними потужними опозиційними силами для визначення шляхів, якими демократичні партії будуть іти на вибори.

«Об'єднання в одну партію всіх опозиційних сил не є реальним і, найважливіше, не є доцільним – вони мають різну історію, сповідують різні ідеологічні цінності й, звичайно, матимуть різне майбутнє. Але всі, хто проти чинної влади, її курсу і провладної Партії регіонів, здатні об'єднати свої зусилля на парламентській кампанії 2012 року. Важливо, щоб ми не спалили мости перед цією кампанією, тому що у новому парламенті у нас можуть бути серйозні альянси між демократичними силами», – додав політик.

Сьогодні, підкреслив Арсеній Яценюк, жодна з опозиційних політичних сил не зможе отримати більшість у парламенті.

«Якщо опозиція не зможе об’єднати дії перед виборами, у наступній Верховній Раді вона буде обмежена максимум ста депутатами. Це буде резервація опозиції, така, знаєте, дозволена форма опозиційної діяльності», – зазначив лідер «Фронту Змін».

За його словами, якщо не буде координації дій опозиції на парламентських виборах, то, наприклад, на мажоритарних округах виграватиме ставленик влади: «Висунемо ми свого кандидата на мажоритарному окрузі, висуне ще одна опозиційна політична сила, і виграє третій кандидат. Нібито незалежний, а насправді – від Партії регіонів».

«Я готовий сісти за стіл переговорів. Ми маємо прописати правила і умови для координації дій тих опозиційних партій, які мають актив, підтримку людей, мажоритарних кандидатів, ідею та ідеологію і можливість перемогти. Ми готові поступитися чимось, ми готові до компромісу для того, щоб у Верховній Раді була сформована демократична, а не пропрезидентська більшість», – підсумував Яценюк.

Як повідомлялось, Венеціанська комісія готова надати експертні висновки щодо закону про вибори народних депутатів до початку осені 2011 року.

заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна вважає, презентований Мін'юстом, законопроект про вибори народних депутатів – кількома кроками назад і таким, що не відповідає програмі президента.

Нагадаємо, наприкінці квітня робоча група з питань удосконалення виборчого законодавства завершила попереднє редагування законопроекту про вибори Верховної Ради. А вже у травні Міністерство юстиції на своєму сайті оприлюднило проект закону про вибори до Верховної Ради.