Яценюк висунув ультиматум Кремлю щодо погашення «кредиту Януковича»

27 Жовтня 2015, 09:48

Київ не буде погашати державний борг перед Москвою, якщо Росія не погодиться на його реструктуризацію. Про це в інтерв'ю німецькій газеті Handelsblatt заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

«Ми оголосимо мораторій на виплату боргу і не будемо обслуговувати кредит», – сказав він.

Прем'єр підкреслив, що Україна «не може ставитися до Росії іншим чином, ніж до решти міжнародних кредиторів». «Ми пропонуємо Росії такі ж умови. Дедлайн для досягнення згоди – 29 жовтня», – зазначив Яценюк.

Крім цього, він назвав наданий Україні Росією кредит «у дійсності хабарем з Росії», який колишній президент України Віктор Янукович, за його словами, отримав, щоб зупинити підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Зауважимо, 27 серпня МВФ схвалив угоду України з кредиторами щодо держборгу, яка була умовою для збільшення фінансової підтримки. Згідно з домовленостями з МВФ, Україна повинна заощадити більше 15 мільярдів доларів за 4 роки, у тому числі в нинішньому році – 5,2 млрд доларів. Що стосується боргу перед Росією, то Україна запропонувала РФ ті ж умови, що і приватним кредиторам, однак вже кілька разів Росія відмовила Україні у реструктуризації $ 3 млрд боргу і вимагає повернути всі гроші в строк.