Яценюк вимагає відставки міністра культури та його заступника за погрози УГКЦ

13 Січня 2014, 12:55

«Вимагаю відставки Кохана, першого заступника міністра культури, й притягнення його до кримінальної відповідальності. Як громадянин, як політик і як вірний УГКЦ глибоко обурений погрозами, до яких вдався на адресу церкви цей "гідний" нащадок Сталіна-Галана-Костельника. УГКЦ була є і буде! І не просто церквою, а ангелом-охоронителем українського духу, як і УПЦ КП. Покарання заслуговує і шеф Кохана міністр Новохатько, який, сподіваюся, буде відставлений разом з усім урядом Азарова», – зазначив Яценюк.

Нагадаємо, що Міністерство культури надіслало главі Української греко-католицької церкви Святославу (Шевчуку) листа, в якому йдеться, що за участь духовенства в акціях протесту на Майдані церква отримає судові позови. Глава УГКЦ під час прес-конференції оприлюднив документ за підписом першого заступника міністра культури Тимофія Кохана, в якому йдеться  про можливість “порушення перед судом питання щодо припинення діяльності відповідних релігійних організацій”.

Крім того, Яценюк звернувся до генерального прокурора Віктора Пшонки з вимогою відкрити кримінальне провадження проти предстваників Міністерства культури України, які, на його думку, втручаються у питання свободи віросповідання.