Яценюк вважає, що Азаров зацікавленний в оборудках “Лівели”

28 Лютого 2011, 17:17

“Ми підготували проект постанови тимчасової слідчої комісії відносно компанії “Лівела”, яка, на моє переконання, контролюється безпосередньо прем’єром і урядом, тому що вони (“Лівела”) не можуть працювати просто так, я в це не вірю”, – вважає депутат.

За його словами, Кабмін не зацікавлений у припиненні діяльності цієї компанії.

“Якби уряд хотів би заблокувати діяльність цієї компанії, митниця вже б на рогах стояла, і вже було б порушено десятки кримінальних справ і проти тих суддів, які виносили це неправосудне рішення”, – сказав він.

Яценюк нагадав про ініціативу НУНС створити тимчасову слідчу комісію з цього питання.

Депутат підкреслив, що створення такої комісії затягує вимога регламенту Ради надатипредставниківвід фракцій до складу цієї комісії перед розглядом проекту постанови про її створення.

Раніше фракція НУНС ініціювала створення тимчасової слідчої комісії Ради з розслідування діяльності “Лівели”.

Вищий адміністративний суд 22 грудня 2010 року залишив чинним рішення Харківського апеляційного суду від 31 травня цього ж року, яким було закрите провадження в справі про законність ввозу компанією «Лівела» (Полтавська область) нафти й нафтопродуктів без сплати акцизу й ПДВ. 

При цьому в Антимонопольному комітетізаявили, що продовжать розбиратися з «Лівелою», не зважаючи на рішення суду. За даними АМКУ, через ввезення нафтопродуктів без сплати акцизів і ПДВ “Лівелою” державний бюджет у 2010 році втратив близько 3 млрд гривень.

У січні прем’єр-міністр Микола Азаров висловлював розчарування рішенням Вищого адміністративного суду, яким було підтверджено законність ввезення компанією “Лівела” нафти і нафтопродуктів без сплати акцизу і податку на додану вартість.