Яценюк вірить, що в Януковича є воля для Тимошенко

Акценти
25 Червня 2013, 18:17

Яценюк розповів, що мав відверту розмову з президентом Віктором Януковичем та його адміністрацією щодо Угоди про асоціацію,однією з   ключових умов для підписання якої є звільнення екс-прем’єра Юлії Тимошенко.   «Як на першому кроці до звільнення Юлії Тимошенко я наголосив на можливості для неї отримати медичну допомогу за межами України – у Німеччині. Міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле, який перебував у Києві кілька днів тому, чітко дав зрозуміти, що німецька влада має змогу забезпечити необхідну медичну допомогу Юлії Тимошенко», – сказав він.

«Переконаний, що в найближчому майбутньому президент покаже свою політичну волю до підписання Угоди про асоціацію з ЄС і зробить перший крок до звільнення Юлії Тимошенко», – додав Яценюк.

Політик також вказав, що Україна має виконати умови, стосовно виборчого законодавства. Зокрема, провести вибори в п’яти проблемних округах. «Кандидати в п’яти одномандатних округах в Україні досі не обрані. Ми вимагаємо від президента та уряду ухвалити спеціальний закон для того, щоб провести там вільні та чесні вибори в найближчому майбутньому та показати нашим європейським партнерам, що ми віддані одній з ключових демократичних цінностей – права обирати і бути обраними», – сказав Яценюк.

Ще одна умова до асоціації, зазначив Яценюк, стосується незалежної судової системи та прокуратури: «У нас досі є спадщина Радянського союзу, коли генеральний прокурор – це «великий бос», який з легкістю може втрутитися у ваше особисте життя, у кожну сферу – від підприємництва до державної служби. Наш обов’язок – ухвалити нове законодавство та повністю переглянути діяльність генеральної прокуратури і зробити її справді незалежним і ефективним органом», – додав він.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров а підсумками засідання Ради ЄС з питань закордонних справ у Люксембурзі  висловив переконання, що Україна виконає всі необхідні умови для підписання Угоди про асоціацію з ЄС на саміті Східного партнерства в Вільнюсі.

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон з заявила, що Брюссель сподівається на великий успіх саміту Східного партнерства.

90