Яценюк у Зарваниці нагадав, що коли Русь хрестили – Москви не існувало

14 Липня 2013, 13:30

Після Літургії Арсеній Яценюк зазначив в інтерв’ю журналістам, що сьогодні молився “за долю українського народу, за державу і за те, аби був порядок і добро в нашій країні”.

Він підкреслив, що цьогорічна Проща є знаковою, адже вона відбувається напередодні святкування 1025-ліття Хрещення Руси-України.

“Перед цим святом я хотів би звернутися до всіх конфесій, усіх церков, у першу чергу до Російської православної церкви. Це велике християнське свято, і його в жодному випадку не можна використовувати у своїх політичних інтересах. І я певен, що жодна церква і жодна конфесія не буде використовувати це як політику”, – наголосив Яценюк.

Проте, за його словами, треба пам’ятати історію того, як християнство поширювалося в наших краях: “Це почалося тут, на території України, в Київській Русі”.

І тому природно, що святкування 1025-ліття Хрещення Руси-України має відбутися саме в місті Києві, адже саме звідси християнська віра поширилася на всю Східну Європу і народи, що її населяють.

“При всій повазі до наших російських партнерів, Москва з’явилася тільки через 160 років після того, як відбулося Хрещення Руси-України”, – зазначив він.

“Сподіваюся, що православний християнський світ відзначить це свято, а сьогоднішня Проща дасть нам багато енергії і впевненості в завтрашньому дні”, – додав Яценюк.

Село Зарваниця добре відоме для християн цілющим джерелом та появою біля нього чудотворної ікони Пресвятої Діви Марії. Сьогодні це одна з найбільших святинь Української Греко-Католицької Церкви. Її віднесено до переліку 15 найвизначніших святинь католицького світу, пов’язаних із об’явленням Діви Марії.

Як повідомлялось, у червні посол Росії Міхаіл Зурабов заявив, що  Україна та Росія спільно відсвяткують1025-річчя хрещення Русі «з усім розмахом».

Нагадаємо, раніше патріарх Кіріл заявив, що святкування річниці Хрещення Русі розпочнеться у Москві. 

Святкування 1025-річчя Хрещення Русі в Києві коштуватиме приблизно в 20-30 млн грн.