Яценюк сказав, коли Кабмін введе контрсанкції проти РФ

29 Грудня 2015, 16:39

Кабінет міністрів України введе контрсанкції у відповідь на санкції Росії після підписання президентом України змін до закону про зовнішньоекономічну діяльність. Про це заявляє прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

«Уряд України після підписання президентом України змін до закону України про зовнішньоекономічну діяльність прийме постанову про введення контрзаходів щодо РФ»,  – сказав він на підсумковій прес-конференції у вівторок у Києві.

Яценюк уточнив, що Україна розробила контрзаходи у відповідь на загрозу торгового ембарго, а також на загрозу припинення угоди про зону вільної торгівлі в рамках СНД між Україною і РФ.

«Поки інші країни не заявили про свою позицію про припинення цієї угоди», – додав прем'єр.

Він підтвердив, що з 1 січня 2016 роки без змін набирає чинності дію угоди про ЗВТ України з ЄС, "Україна все-таки вступила в єдиний економічний простір Європейського Союзу".

Яценюк нагадав, що з РФ було проведено 16 раундів переговорів для того, щоб зняти побоювання РФ у зв'язку з вступом у дію ЗВТ з ЄС, однак вони ні до чого не привели.

«Із цих 16 раундів стало чітко зрозуміло, що немає жодних економічних передумов для побоювань Росії. Завдання Росії – зупинити Україну від того, щоб з 1 січня 2016 року вона не вступила в єдиний економічний простір Євросоюзу. Це не має нічого спільного з економікою, це геополітика», – підсумував прем'єр.

Як повідомлялося, 21 грудня прем’єр-міністр РФ підписав постанову про санкції щодо України.

Нагадаємо, президент РФ Владімір Путін своїм указом розірвав угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Росіїю з 1 січня 2016 року. Це сталося після того, як Євросоюз завершив усі процедури для запуску зони вільної торгівлі з Україною 1 січня 2016 року.