Він зазначив, що опозиційні фракції звернулися до В.Рибака з тим, щоб він «відкликав сфальшовану позовну заяву», а також скликав засідання керівників фракцій з тим, щоб «розібратись по депутатах-сумісниках від ПР, бо в ПР, за нашими даними, близько 37 депутатів, які внесені чи то до реєстру адвокатів, чи то до реєстру суб’єктів підприємницької діяльності».
Яценюк зазначив, що після цього мало бути проведене публічне засідання Регламентного комітету щодо депутатів-сумісників.
За словами Яценюка, він намагався переконати Рибака, що «депутатів не можна здавати, як склотару, а він – перший голова парламенту, який таким чином поступає».
Лідер фракції «Батьківщини» вкотре нагадав, що Рибак звернувся до Вищого адміністративного суду України щодо позбавлення повноважень Власенка на підставі «сфальшованого рішення Регламентного комітету».
«Рибак відмовився виконати закон, відмовився виконати Конституцію і відкликати позов, розібратися з депутатами від Партії регіонів, розібратися в ситуації з головою Регламентного комітету, який вчинив кримінальний злочин, сфальшувавши рішення Регламентного комітету», – наголосив Яценюк.
Він додав, що, якби все це зробив Рибак, то парламент міг би працювати в нормальному режимі.
Як повідомлялось, раніше 5 березня народні депутати від опозиційних фракцій заблокували Верховну Раду.
Нагадаємо, голова Верховної Ради Володимир Рибак, за поданням Регламентного комітету парламенту, направив до Вищого адміністративного суду України листа про позбавлення народного депутата від «Батьківщини» та захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка депутатського мандату, у зв’язку з його незаконним суміщенням депутатської та адвокатської діяльності.
4 березня опозиція заблокувала засідання погоджувальної ради, вимагаючи від спікера парламенту Володимира Рибака відкликати звернення до ВАСУ про позбавлення депутатського мандата Власенка.