Яценюк розповів, коли Рада отримає узгоджені проекти бюджету та податкової реформи

6 Грудня 2015, 19:22

Кабмін 9 грудня направить узгоджені законопроекти про держбюджет і податкову реформу в парламент. Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк у щотижневому зверненні до українців.

"У вівторок відбудеться засідання Національної ради реформ, на якому ми повинні дійти до взаємної згоди як з Податковим кодексом, так і з проектом закону України про державний бюджет. І вже в середу Уряд України, за нашою спільною домовленістю, схвалить відповідні закони і відправить до українського парламенту", – заявив Яценюк.

Він наголосив на необхідності знайти компроміс у стінах українського парламенту: "Закликаю членів Парламенту до того, щоб у нас був діалог, мета якого – зростання української економіки, створення робочих місць, збільшення доходів бюджету, збільшення доходів громадян та підвищення економічної активності в країні та залучення іноземних інвестицій".

Яценюк нагадав, що протягом цього бюджетного року уряду вдалося перевиконати доходи державного бюджету більш ніж на 30%: "Те ж саме відбувається і з доходами місцевих бюджетів – майже 40% перевиконання".

Уряд також вважає необхідним продовження процесів бюджетної децентралізації. Арсеній Яценюк нагадав, що в цьому році завдяки бюджетної децентралізації місцеві бюджети отримали значні грошові кошти: "Це мільярди гривень, які вони повинні витратити на школи, лікарні, інфраструктуру, дороги – на те, щоб життя в кожному місті стало кращим".

"Така ж політика державного бюджету на наступний рік. Ми очікуємо, що доходи місцевих бюджетів додатково зростуть в наступному році ще на 30 млрд гривень, що дозволить вашій дитині ходити в кращу школу, кожному з вас ходити в кращу лікарню, і всім нам ходити по краще освітлених вулицях", – зазначив він.

Нагадаємо, 30 листопада Мінфін оприлюднив проект держбюджету на 2016 рік.