Яценюк: питання про перевибори у проблемних округах взагалі не стоїть

Акценти
9 Листопада 2012, 14:36

«На сьогоднішній день жодного рішення про перевибори в юридичній площині не існує. Жодного рішення про перевибори немає. Є звернення ЦВК до Верховної Ради про доцільність перевиборів. Є звернення Верховної Ради до ЦВК про доцільність перевиборів. Ніхто з них не приймав відповідне законне рішення», – сказав він.

«Тому питання про перевибори сьогодні взагалі не стоїть на порядку денному. Принаймні, я не бачив жодного документа, де було б написано, що призначені перевибори по цих округах», – зазначив він.

Разом з тим він зазначив, що опозиція не готова підтримати рішення про перевибори в проблемних округах.

«Ми не готові підтримувати рішення, де у нас вкрали перемогу. Ми готові підтримати тільки одне рішення: ЦВК не має права усуватися від процесу підрахунку голосів », – сказав він.

Нагадаємо, голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал вважає, що березень є оптимальним строком для проведення повторних виборів у п’яти одномандатних виборчих округах.

7 листопада в Верховій Раді зареєстровано проект постанови «Про проведення повторних виборів народних депутатів». Відповідну ініціативу вніс народний депутат фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Сенченко.

Об'єднана опозиція «Батьківщина» раніше заявила, що не визнає результати виборів, поки опозиційним кандидатам не повернуть «вкрадені мандати».

6 листопада Верховна Рада прийняла постанову, якою рекомендує Центральній виборчій комісії призначити повторні вибори в 5 одномандатних округах – №94, 132, 194, 197, 223.

До цього ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в цих округах і пропонувала провести перевибори. 

Вибори народних депутатів пройшли в Україні 28 жовтня. Вибори пройшли за змішаною системою: 225 народних депутатів обирали за партійними списками, ще 225 – за мажоритарними округами.

90