Яценюк пропонує ув’язнювати депутатів на сім років. За голосуваняя чужими картками

8 Лютого 2011, 12:37

Це передбачено проектом закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», зареєстрованим у парламенті 8 лютого під номером 8086.

Законопроект передбачає кримінальну відповідальність за використання картки іншого народного депутата або її дубліката при реєстрації та голосуванні за допомогою електронної системи (позбавлення волі від 5 до 7 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років).

Крім того, Арсеній Яценюк вимагає запровадити кримінальну відповідальність за несанкціоноване втручання в роботу електронної системи голосування Верховної Ради, яке призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації.

За це він пропонує обмеження волі від 3 до 5 років, або позбавленням волі до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 2 років або без такого.

Також законопроект запроваджує, що дублікат картки для голосування видається народному депутату у разі відсутності з поважних причин виключно за його особистою письмовою заявою.

Довідка Тижня

Як заявив розробник системи «Рада», директор Інституту проблем математичних машин і систем Анатолій Морозов, депутатам доведеться найближчим часом перейти на нову систему голосування і тоді голосувати за двох у них можливості не буде. Це зумовлено застарілістю системи «Рада-3», яка відпрацювала вже понад 10 років.

У той же час голова комітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради, «регіонал» Володимир Макеєнко не вірить в узаконення системи особистого голосування депутатів. Більше того, пропонує узаконити голосування чужими картками.

Нагадаємо, під час перебування на посаді спікера у 2008 році Яценюк замінив систему «Рада-3» на систему «Рада-4», однак вона так і не була запущена. Нова система має дві кнопки, які треба тримати до кінця голосування. Одна з кнопок – сенсорна.