Яценюк оголосив про відставку уряду

24 Липня 2014, 17:48

"Розпалась одна коаліція. Прем'єр розпочинає процедуру формування нової коаліції. це означає, що він має взяти в коаліцію комуністів і регіонів. Я це не зроблю ні за яких обставин", – заявив він.

"Другий – якщо немає нової коаліції, а чинна розпалася, уряд і прем'єр зобов’язані подати у відставку. Я заявляю про відставку у зв’язку з розпадом коаліції і блокуванням урядових ініціатив", – заявив Яценюк.

"В нашого уряду нема відповіді на питання: чи платити зарплату, чим мені завтра заправити БТРи, як мені заплатити людям які загинули і їхнім сім'ям. Звідки взяти гроші, як утримувати армію і ЗС? Як не деморалізувати дух тих десятків тисяч людей, які сидять під кулями в траншеях, а не тут в залі. Розвалена коаліція має наслідок сьогодні. Закони, які наповнювали б бюджет- провалені", – заявив Яценюк в Раді. 

"А хто хоче йти на вибори і одночасно голосувати за непопулярні закони? Закон про бюджет, який треба не для МВФ, це треба для нас…. На відновлення інфраструктури, зокрема. Я був в Словянську, там люди не дуже люблять наш уряд, але вони ДНР та ЛНР ненавидять. Але цим людям треба допомогти, це українці, це наші люди. Тому якщо ми будемо більш такі правильні, відверті, щирі один до другого – буде інша країна. Але розмінювати політичний інтерес на долю держави – це моральний політичний злочин", – заявив Яценюк. 

Як повідомлялося, 24 липня депутати фракцій "УДАР" та "Свобода" заявили про вихід з парламентської коаліції.

Також повідомлялося, що з коаліції вийшли депутатська група "Економічний розвиток", кілька депутатів з фракції "Батьківщина", та 15 позафракційних нардепів.

Позначки: