Яценюк хоче ліквідувати податкову міліцію й децентралізувати бюджетні кошти

6 Серпня 2014, 15:42

За його словами, сьогодні перевірку підприємців на предмет сплати податків здійснюють не лише фіскальна служба і податкова міліція, а й департаменти боротьби з економічними злочинами в МВС (2 підрозділи) та СБУ.

"Загалом, протягом року, тільки офіційно всі ці три монстри проводять 61 тисячу перевірок. 61 тисяча кримінальних проваджень відкривається впродовж року. Кожну годину 30 підприємців підпадають під кримінальні справи. Часу немає працювати, бо всі тільки з прокурорами, міліціонерами та слідчими спілкуються", – обурився Яценюк.

"Ми пропонуємо ліквідувати в усіх цих органів функції, які їм не притаманні і створити цивільну службу фінансових розслідувань і нарешті поставити крапку в мзді і хабарництві з боку правоохоронців щодо підприємців", – додав він.

Він звернувся до членів парламенту з проханням підтримати відповідні законопроекти вже наступного пленарного вівторка.

Окрім того, Кабінет міністрів просить Верховну Раду підтримати на засіданні 12 серпня закон про бюджетну децентралізацію.

За його словами, законопроект передбачає передачу регіонам прав на бюджетну автономію.

"Хочете більше заробляти? Ви отримаєте таку можливість. Ви отримаєте інструменти у вигляді тих податків, які збираються і залишаються у місцевих бюджетах. Чим краще працюєте, тим більше заробляєте", – зазначив він.

"Чим гірше працюєте на місцях – тим менше заробляєте, і вас виженуть люди, оскільки в місцевих органах влади ви всі обрані", – додав Яценюк.

За словами прем’єра, місцеві органи влади отримають не лише повноваження і ресурси, а й нестимуть відповідальність за перерозподіл бюджетних потоків.

"Тепер місцеві ради самостійно будуть приймати свої бюджети, не чекаючи на рішення центрального уряду", – зазначив він.

Крім того, за словами Яценюка, в парламенті вже є законопроект про об'єднання територіальних громад.

"Ми не повторюємо помилок, коли адміністративно-територіальну реформу робили з-під палки. Наш закон передбачає наступне: хочете об'єднатися самостійно – об’єднуйтеся", – сказав він.

"Якщо ви об'єдналися і стали сильнішими, то у вас більше грошей і сильніша економіка", – наголосив Яценюк.

Крім того, за його словами, уряд готовий передати на місця, а саме на обслуговування  в банківську систему кошти, які зараз обслуговуються виключно держказначейством.

"Зібрали податки, розмістили в своєму банку і користуйтеся своїми грошима, як того вимагає територіальна громада", – сказав він.

Яценюк також додав, що місцева влада матиме повноваження ухвалювати рішення щодо самостійного взяття кредитів від міжнародних фінансових організацій, якщо вони вважатиму, що здатні їх погасити.

"Уряд відмовляється контролювати і давати дозволи на отримання відповідних кредитів", – сказав він,

За словами Яценюка, уряд наполягає на необхідності внесення змін до Конституції щодо децентралізації повноважень центральної влади.

Як відомо,  Яценюк ще в березні доручив ліквідувати податкову міліцію та створення на її базі служби фінансових розслідувань.