Яценюк ініціює консультації щодо відмови від мандатів

Акценти
9 Листопада 2012, 17:08

Про це він заявив після оголошення чергової відмови Київського апеляційного адмінсуду щодо оскарження постанови ЦВК про неможливість встановлення результатів виборів.

"Що може зараз радикально змінити ситуацію це політичне рішення. Я після даного рішення суду ініціюю консультації з нашою майбутньою фракцією у Верховній Раді та з нашими партнерами по опозиції – це "Свобода" і УДАР, щодо відмови від мандатів і дострокових парламентських і президентських виборів", – заявив він.

"Тому що те, що сьогодні відбувається означає тільки одне, в країні немає Конституції, гаранта Конституції, в країні немає законів і чесного справедливого суду, в країні немає Центральної виборчої комісії і права українців обирати і бути обраними", – підкреслив він.

"Ну що ж, тоді я думаю, буде доцільно розпочати такі консультації", – зазначив він.

Нагадаємо, об'єднана опозиція «Батьківщина» раніше заявила, що не визнає результати виборів, поки опозиційним кандидатам не повернуть "вкрадені мандати".

Як заявляв Яценюк, об’єднана опозиція після проходження усіх українських інстанцій має намір звернутися до Європейського суду з прав людини щодо встановлення справедливих результатів парламентських виборів.

6 листопада Верховна Рада прийняла постанову, якою рекомендує Центральній виборчій комісії призначити повторні вибори в 5 одномандатних округах – №94, 132, 194, 197, 223.

До цього ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в цих округах і пропонувала провести перевибори.

90