Яценюк: Янукович несе персональну відповідальність за подальший курс України

18 Жовтня 2011, 20:41

«Він має прийняти рішення, від якого залежить доля мільйонів українців – або він будує новий СРСР, в якому немає місця ні Україні, ні українцям, або Україна рухається в Європейський Союз», -.

Яценюк повідомив, що вчора під час візиту в Брюссель провів низку перемовин із керівництвом Європейської комісії і Європейського парламенту.

«Станом на вчорашній день Брюссель був готовий прийняти Януковича (для узгодження Угоди про асоціацію включно з Зоною вільної торгівлі – Ред.)», – зазначив він.

За його словами, вночі в Єврокомісії очікували, що сьогодні буде рішення парламенту про декриміналізацію статті Кримінального кодексу, яка дозволяє політичні переслідування.

«У найвпливовіших країнах ЄС було чітке враження, що Янукович знайде в собі сили й вийде з ситуації, що Україна дійсно готова підписати цю угоду. Адже це є єдиний правильний вихід з цієї ситуації», – сказав Яценюк.

Він нагадав, що іще в 2007 році будучи міністром закордонних справ України розпочинав переговори з Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

«Тому вчора я їхав до Брюсселю рятувати цю угоду. Моє завдання було переконати європейських політиків не дати жодного шансу, щоб українська влада сказала про те, що Брюссель не приймаєте президента і відмовляє Україні в євроінтеграції», – пояснив Яценюк.

Проте вночі президент дав інтерв’ю шести міжнародним агентства і ЗМІ, де першим відмовився від візиту до Брюсселю.

«І це було рішення, яке чітко спрямувало Брюссель на відкладення візиту», – впевнений політик.

За його словами, візит не скасовано.

«Брюссель сказав, що двері відкриті, але ми переносимо візит. Станом на сьогодні не скасовано і саміт Україна-ЄС – він запланований 19 грудня. Всі технічні речі, які залишилися по Угоді про асоціацію, практично зняті. Угода готова», – підкреслив Яценюк.

Він вважає, що це самий складний за останній 20 років період відносин між Україною та ЄС.

За словами Яценюка, його можна порівняти із періодом президентства Леоніда Кучми після скандалу із «Кольчугами» і зникнення Георгія Гонгадзе. Але це сталося наприкінці другого терміну його президентства. Віктор Янукович довів до цього менше ніж за два роки перебування при владі. 

«І це персональна відповідальність Януковича. Це його місія. Якщо він хоче стати першим секретарем ЦК КПУ в новому Радянському Союзі, тоді він розвертається туди, куди його сьогодні женуть. Якщо він хоче стати главою Української Держави, він має прийняти рішення, від якого залежить доля мільйонів українців – або він будує новий СРСР і там немає місця ні Україні, ні українцям, або ми все-таки рухаємося в ЄС», – наголосив Яценюк.

Нагадаємо, візит Януковича до Брюсселя, що очікувався на 20 жовтня, перенесений.

Таке рішення прийнялиголова Європейської Ради Герман ван Ромпей і президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу. Ромпей зазначив, що зустріч була відкладена на той час, коли умови для досягнення прогресу у двосторонніх відносинах будуть більш сприятливими.

Депутат Європарламенту з Європейської народної партії Павел Залевскі заявив, що українська влада не розуміє, наскільки негативний політичний процес може початися після відміни візиту президента Віктора Януковича до Брюсселю.