Яценюк: Янукович і його команда довели Україну до межі банкрутства

27 Березня 2014, 11:18

"Країна знаходиться на межі економічного і фінансового банкрутства. Загальний обсяг фіскального розриву, або тих коштів, яких не вистачає для виживання країни – складає 289 мільярдів гривень", – сказав Яценюк.

За словами прем'єра, цифра складається з кількох показників. Першим показником він назвав загальну цифру дефіциту дежрбюджету 2014 року – 71,6 млрд гривень.

Друге – "надуті доходи державного бюджету України, які пропонувалися урядом Азарова, які неможливо виконати, бо були неадекватні макроекономічні показники. Країна падала, а вони показували, що економіка зростала. Загальна сума таких коштів – 34 млрд гривень".

Третє – "втрати соціальних фондів через неправильно праховану макроекономічну базу о 2,9 млрд гривень".

Четверте – це те, що "ми зустрічалися з мерами міст, і вони поставили питання, де гроші територіальних  громад".

За словами Яценюка, вони  в 2014 році "знаходяться фактично на нульовому показнику, бо в минулому році вони були вкладені урядом Азарова і Януковича це 79,8 мільяра гривень".

"Проблеми з адміністрування податків. Перша  цифра – це переплачені податки і збори, а саме податок на прибуток. Щоб ви знали, що українські компанії заплатили на 2 роки наперед податок на прибуток в сумі  37 млрд гривень", – повідомив Яценюк.

"Другий блок – невідшкодований податок на додану вартість. У компаній відібрали оборотні кошти і не відшкодували податку на додану вартість на 21,6 млрд гривень. Окремо хочу зазначити, що в судах знаходяться судові справи на додаткові стягнення  з держбюджету ще близько 30 млрд ПДВ", – зазначив прем’єр.

Ще один фактор, за словами Яценюка – це проблеми НАК Нафтогазу з огляду на те, що з 1 квітня ціна на газ встановлена 480 доларів за 1 тисяч кубометрів – фактично подвоєно вартість ціни на природній газ. Загальний обсяг поточного дефіциту Нафтогазу складатиме 33,4 млрд. гривень.

"Далі 9,2 млрд. – це ті кошти, що лишились від незбалансованості місцевих бюджетів", – пояснив він.

"Загалом у 2014 році в країні не вистачає 289 млрд. гривень… Якщо таке відбувається з компанією, це означає, що вона повинна оголосити про банкрутство. Український уряд не допустить банкрутства країни", – наголосив Яценюк.